Shortbus

20. prosince 2006 v 15:45 | D.D. |  GAY MOVIE
Tak tohle je fakt super film, viděl jsem ho několikrát a málem jsem umřel smíchy;-)...
tak ještě něco nakonec...mňam;-)

Shortbusrežie: John Cameron Mitchell
scénář: John Cameron Mitchell
hrají: Lindsay Beamish, Justin Bond, PJ Deboy, Raphael Barker, Jay Brannan, Sook-Yin Lee, Paul Dawson...

Po dnes už kultovním filmovém muzikálu Hedwig and the Angry Inch (2001) amerického režiséra Johna Camerona Mitchella přišel do kin ještě kontroverznější snímek Shortbus. Po transvestitním hrdinovi z filmu prvního se v Shortbusu objevuje hned několik podobně bizarních charakterů.
Příběh, který se ze všeho nejvíce podobá nádherné barevné pohádce, nás zavede do království extravagantního Justina Bonda, místa plného sexu všeho druhu, emocí, lidských osudů a soudržnosti, na nikdy nekončící párty nazývanou Shortbus. Zde se protknou životy pozitivního a láskyplného Jamese a psychicky nevyrovnaného Jamieho žijících spolu v homosexuálním svazku, sexuální terapeutky Sophie, která sama nikdy nezažila orgasmus, citově vyprahlé Severin poskytující sado-maso služby, citlivého mladíka Setha hledajícího si partnera elektronickou cestou, ale i starosty města a mnoha dalších. Každý z nich řeší nějaký problém či frustraci, ale jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne.
Úvodní střihová sekvence doprovázená animovanými celky města a svižnou hudbou nás upozorňuje, že budeme vrženi do cirkusového víru snímku, u kterého se nudit prostě nelze. Film chytlavě, zábavně a moderně tematizuje i ukazuje sexualitu, vše zcela otevřeným způsobem. Celý příběh je prosycen atmosférou lidské hřejivosti a pospolitosti komunity, do které nás zavádí, i celého New Yorku, kde se odehrává.

Na první pohled vyrovnaná a spokojená Sofia, která pracuje v partnerské poradně, se při osudném sezení s homosexuály Jamesem a Jamiem přiznává, že sama nikdy nezažila orgasmus a manželovi hraje divadlo. Pár ji pozve do transsexuálního klubu Shortbus, kam Newyorčané chodí řešit své partnerské problémy nevázaným seznamováním. Ve velmi "svérázném" podniku, kterému vévodí majitel(ka) Justin Bond, se Sofia seznamuje se Severin. Domina, jejíž problém tkví v neschopnosti snést vedle sebe partnera (hned po problému s nenávistí vůči vlastnímu jménu - Jennifer Aniston), Sofii nabídne pomoc. Sofiino tápání protíná rozvíjející se příběh vztahu Jamieho a Jamese, kteří se snaží svůj vztah nakopnout přizváním mladičkého Cetha, který k dvojici vzhlíží jako ke svatému obrázku. A všichni se setkávají v zapadlém Shorbus klubu, kde se nabalují nové a nové souvislosti...

Snímek, který zabodoval i na festivalu v Cannes, je protkán skutečně širokou paletou postav, ale hlavně naprostou otevřeností v oblasti vztahů, ať už jde o cokoliv. Po závěrečných titulcích máte pocit, že tabu není už vůbec nic. Celkem očekávaně byl novému Mitchellovu filmu plnému uvolněné atmosféry a velké dávky tragikomiky přišit happyend. I když je Sofia na pokraji zhroucení sebe sama i vlastního manželství, i když se Jamie pokusí spáchat sebevraždu, i když Severin pořád neslyší na jméno Jennifer. Šťavnaté scény z nejzazších koutů nočního klubu totiž musí být něčím zjemněny, jinak by to bylo vážně hodně silné sousto. I tak ale na film neberte své přízemnější přátelé.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí tento web?

Ano, je super! 62.3% (3413)
Fajn, nemám připomínky! 10.5% (577)
Celkem to ujde, něco bych změnil/a! 7.8% (429)
Nic moc! 6.9% (380)
Fakt šílený! 12.4% (681)

Komentáře

1 Tomáš R. Tomáš R. | 3. února 2007 v 12:35 | Reagovat

Uz ho mam cely, hec ;-)

2 ZdenekC ZdenekC | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 10:20 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama