Vznik spolupráce

31. prosince 2006 v 12:40 | D.D.
>>>Vznik spolupráce
>>>Obecné podmínky pro vznik smluvního vztahu
Osoba, která projeví zájem o výkon dobrovolné činnosti musí být starší 18ti let. Občanství ČR není podmínkou, dobrovolník však musí mít legalizovaný pobyt na území ČR. Osoba musí projevit zájem o problematiku a projít vstupním pohovorem, který provede odpovědný pracovník (koordinátor dobrovolníků).
Osoba, která projeví zájem o dobrovolnou činnost musí souhlasit se sepsáním smlouvy o účasti dobrovolného pracovníka na chodu České společnosti AIDS pomoc a smlouvy upravující povinnost o zachovávání mlčenlivosti Tyto smlouvy upravují dle daných zákonů (občanský zákoník; zákon na ochranu osobních a citlivých údajů; zákon o péči o zdraví lidu) práva a povinnosti vyplývající z činnosti vykonávané pro Českou společnost AIDS pomoc.
>>>Jednotlivé kroky při uzavírání smluvního vztahu
Zájemce o výkon dobrovolné činnosti musí projít vstupním pohovorem, který je veden kompetentním pracovníkem (koordinátor dobrovolníků). Během tohoto pohovoru je zjišťována motivace zájemce, dosavadní zkušenosti, je testována míra tolerance ke specifickým marginalizovaným skupinám osob.
Následně je uchazeči vysvětleno poslání organizace a její cíle, které si vytyčila. Je nutné během rozhovoru se zájemcem dojít ke konsensu aby později nedošlo k rozdílnému chápání.
>>>Jednotlivé kroky před zahájením dobrovolnické činnosti
· projít předvstupním pohovorem s pověřeným pracovníkem
· sepsání smluv o dobrovolnické činnosti v ČSAP
· účastnit se úvodního školení
· absolvovat minimálně 4 cvičné služby se starším dobrovolníkem (mentorem)
· samotný výkon činnosti
>>>Činnosti vykonávané dobrovolníky
· poradenství na Lince AIDS pomoci
· služba v Domě světla
· osobní asistence
· pečovatelská služba
· preventivní činnosti
>>>Konkrétní podmínky
Osoba, se kterou je prováděn vstupní pohovor musí uvést činnost, ve které by se ráda zapojila do činnosti.
Z jednotlivých činností vyplývají podmínky, které musí osoba splňovat k výkonu služby.
Pro výkon služby na Lince AIDS pomoci; dobrovolník musí projít úvodním proškolením o problematice HIV infekce a onemocnění AIDS a sexuálně přenosných infekcích, které s ním projde pověřený pracovník, rozsah školení jsou 4 hodiny. Dále se účastní 4 hodin školení ve speciálních technikách hovoru na Lince.
Dále musí projít školením v první pomoci a dovednostech vyplývajících z ošetřovatelských standardů v rozsahu 2 hodin, které je součástí úvodního školení. Po tomto úvodním školení musí dobrovolník absolvovat minimálně čtyři tréninkové služby s mentory dobrovolníků.
Osobní asistence; dobrovolník musí projít úvodním proškolením o problematice HIV infekce a onemocnění AIDS, které s ním projde pověřený pracovník s rozsahem 4 hodin. Dále se účastní 2 hodin školení vyplývajícího z provozních standardů Domácí řád Domu světla. Dále musí projít školením v první pomoci a dovednostech vyplývajících z ošetřovatelských standardů v rozsahu 2 hodin.
Pečovatelská služba; dobrovolník musí projít úvodním proškolením o problematice HIV infekce a onemocnění AIDS, které s ním projde pověřený pracovník s rozsahem 4 hodin.
Dále se účastní 2 hodin školení vyplývajícího z provozních standardů Domácí řád Domu světla. Dále musí projít školením v první pomoci a dovednostech vyplývajících z ošetřovatelských standardů v rozsahu 4 hodin. Optimální pro výkon této činnosti je, pokud má pracovník ošetřovatelský kurz akreditovaný příslušným úřadem.
Preventivní činnost; dobrovolník musí projít úvodním proškolením o problematice HIV infekce a onemocnění AIDS, které s ním projde pověřený pracovník s rozsahem 4 hodin. Před každou preventivní činností dobrovolníka instruuje kompetentní pracovník (předseda ČSAP, preventivní pracovník, ředitel DS) jak má dotyčný jednat.
Při všech výše uvedených činnostech je pro dobrovolníky povinná intervize. Tuto intervizi provádí koordinátor dobrovolníků. Dobrovolníci mohou tuto službu užívat skupinově nebo individuálně. Dobrovolník se musí účastnit pravidelných supervizí pod vedením PhDr. Olgy Urbánkové!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí tento web?

Ano, je super! 62.3% (3408)
Fajn, nemám připomínky! 10.5% (573)
Celkem to ujde, něco bych změnil/a! 7.8% (427)
Nic moc! 6.9% (379)
Fakt šílený! 12.4% (679)

Komentáře

1 Marcela Marcela | E-mail | 21. ledna 2009 v 18:21 | Reagovat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak velká je pravděpodobnost, že bych se mohla nakazit u kluka orálním sexem.Bohužel jsem mu to dělala asi 3 hodiny po vytržení zubu,ale nebylo to až do konce.On prý na testech byl-tak si myslím, že je v pořádku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama