Problémy v gay životě

4. ledna 2007 v 11:15 | MUDr. Ivo Procházka, CSc. |  COMING OUT

Zločin a jeho oběti

Na inzerát jsem se seznámil s krásným klukem. Moc jsem o něm nevěděl, ale moc mě přitahoval. Tak jsem ho pozval k sobě. Ani k ničemu nedošlo, ale ráno jsem se probudil chudší o peněženku a některé cennosti. Na policii jsem nešel, protože jsem se bál jejich reakcí. Jindra
V práci o mně vědí, že žiji s přítelkyní. Nikdo mi kvůli tomu nic nikdy neřekl. Ale když jde o přidání na platu, jsem vždy až poslední v řadě. Když o přidání práce, tak první. Andrea
Lesbické ženy a gay muži se častěji mohou stát obětí společenské diskriminace. Ta navíc bývá často skrytá, protože je buď obtížně prokazatelná nebo oběť má obavu z prozrazení svého zaměření.
Takové jednání může mít za následek zvrat v dosavadním průběhu coming outu, protože vyvolává v oběti pocity viny, potrestání za svou sexualitu, znejistění ve své osobnosti.
Polovina gay mužů, kteří se stali někdy obětí trestné činnosti, se domnívala, že ta souvisela s jejich erotickým zaměřením. Většinou se jednalo o majetkovou trestnou činnost. Pachatelé přitom často spoléhají na to, že jejich jednání nebude nahlášeno. To jim pak ale umožní v něm dále pokračovat.
více ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí tento web?

Ano, je super! 62.3% (3413)
Fajn, nemám připomínky! 10.5% (577)
Celkem to ujde, něco bych změnil/a! 7.8% (429)
Nic moc! 6.9% (380)
Fakt šílený! 12.4% (681)

Komentáře

1 VeruTH VeruTH | E-mail | 22. února 2008 v 22:31 | Reagovat

To je moc smutný :( Tak ráda bych bojovala proti všem těm pokrytcům.Vžyť ženy i muži s homosexuální orientací jsou taky lidé.Asi nikdy nepochopím,jak může být někdo tak strašně zabedněný...Já osobně mám hodně homosexuálních přátel,kluků i dívek.A nevidím na tom vůbec nic špatného.Právě naopak,přijde mi to zcela přirozené.Svoji sexuální orientaci si nikdo nevybere.Není to stejné,jako když se člověk rozhoduje,jestli si koupí černé boty,nebo ty bílé...A právě tohle si většina vůbec neuvědomuje.Například mojí mamce asi nikdy nevysvětlím,že na tom není nic zlého.Vždycky ji říkám,že třeba takový vrah jde a ví,že bude vraždit.Nebo zloděj jde a někoho okrade.Ale může si říct:,,Tak už bych toho mohl nechat...přijdou na mě a bude zle...",ale prostě ta čtyřprocentní menšina si to říct nemůže...A já jsem moc ráda,že i v dnešní době se najdou lidé,kteří se k tomu hrdě hlásí.Takové lidi obdivuju.Není pro mě machr "ten týpek,co zmlátil toho buzíka".To dokáže každej blbec.

Moc mě mrzí,jak některí gayové a lesbické ženy a dívky trpí.Ale jednu věc jim nikdo neupře:Jsou mnohem silnější,než všichni ostatní.Musí být,aby přežili v tomhle kontroverzním světě.A já vždycky budu stát při nich.Nemůžu sice pomoct všem,ale mým přátelům ano.

Nezbývá než doufat,že jednou si budou všichni rovnocenní.To je moje největší přání.

2 Tirian Tirian | 31. prosince 2010 v 21:13 | Reagovat

VeruTH:Taky mě zaráží pokrytectví některých těch homofobů,kteří si myslí,že se orientace dá pozměnit.Já osobně žádného gaye/lesbičku neznám (nebo o tom nevím-jaká škoda,že?) :(.
Rovnocenní si nebudeme nikdy úplně.Vždycky se najde nějakej kazišuk,kterej to zkazí ostatním.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama