Duben 2007


Ian Somerhalder

29. dubna 2007 v 10:02 | D.D. |  OSOBNOSTI
Ian Joseph Somerhalder
(* 8. prosince 1978) je americký herec a producent, známý jako Boone Carlyle ze seriálu Lost.
Narodil se v Covingtonu v Lousianě. Jeho otec Robert, stavební podnikatel, je anglicko-francouzského původu, jeho matka Edna má předky v Irsku.
Příjmení Somerhalder získal od svého adoptivního pradědečka. Jeho biologický pradědeček, který byl zámožný anglický velkostatkář, přivedl do jiného stavu jednu ze svých milenek. Zaplatil přistěhovaleckému pracovníkovi za to, že si tuto ženu vezme a její dítě pojmenuje Somerhalder.
Jeho rodiče se rozvedli v Ianových třinácti letech, potom vyrůstal s matkou.
Již v deseti letech se stal modelem. Procestoval celý svět a předváděl modely značek: Calvin Klein, American Eagle Outfitters, Dolce & Gabbana, Versace, Guess.
Jeho první velká role byla ve filmu režiséra Rogera Avaryho Pravidla vášně. Poté následovaly role v seriálu Smallville (postava Adama Knighta), Lost (Boone Carlyle), Kriminálka Las Vegas, Kriminálka Miami, Zákon a pořádek, Znovu na světě.

Eternal Summer

29. dubna 2007 v 9:45 | D.D. |  GAY MOVIE
Velmi zajímavý východoasisjský snímek... Snímek byl natočen v roce 2006 a odehrává se na Taiwanu.

Nový lék na AIDS zabraňuje buňkám zemřít

28. dubna 2007 v 8:47 | D.D. |  HIV/AIDS
Nový lék na AIDS zabraňuje buňkám zemřít


Američtí vědci tvrdí, že možná našli nový způsob, jak bojovat proti nemoci AIDS.
Zjistili, že jedna molekula vyskytující se přirozeně v těle chrání životně důležité buňky imunitního systému před "buněčnou sebevraždou" při náporu viru HIV.
Molekula by prý mohla pomoci při přirozené obraně těla u nemocných lidí. O studii amerického Národního zdravotnického institutu (NHI) informovala agentura Reuters.
Příslušná molekula se nazývá interleukin 7. Vědec Paolo Lusso a jeho kolegové z institutu pro výzkum alergií a infekčních nemocí v NHI zkoumali to, zda interleukin 7 umí odvracet zkázu takzvaných T-buněk (druh bílých krvinek) významných pro imunitní systém.

Testy budou probíhat na opicích
Podle Lussa existují důvody pro "opatrný optimismus", že léčba zahrnující interleukin 7 by mohla lidem s AIDS pomoci. Je však možné, že tato metoda zabere jen u některých případů.
"Myslím si však, že jdeme správným směrem. Začínáme si totiž být vědomi, že antiretrovirální léčba (stávající léčba léky) sama o sobě nestačí na to, aby byla pacientovi navrácena celá imunita. Začínáme proto zjišťovat přinejmenším další metody," řekl Lusso.
Zákeřnost viru HIV spočívá v tom, že virus útočí na obranyschopnost těla neboli imunitní systém. Virus se při tom ukrývá v některých T-buňkách. S tím, jak nemoc postupuje, páchají tyto buňky "buněčnou sebevraždu" (apoptózu, buněčnou smrt), a to snižuje schopnost těla potýkat se s infekcemi a některými druhy rakoviny.
Schopnost interleukinu 7 zabránit buňkám zemřít testovali vědci na krevních vzorcích pacientů. Vzorky s interleukinem 7 vykazovaly nižší úmrtnost T-buněk. Účinky molekuly se lišily vzorek od vzorku, v závislosti na stadiu nemoci.
Současné léky proti AIDS sice podle Lussa nemoc zpomalují, ale škoda na imunitním systému přetrvává i roky po léčbě. Vědci proto nyní chtějí nalézt nové způsoby, jak tomu zabránit a jak docílit toho, aby imunitní systém pracoval správně i u nakažených lidí.
Lussův tým bude studovat účinky interleukinu 7 ještě na opicích nakažených opičím ekvivalentem AIDS.

Brazilské úřady se přou s církví o kondomy

28. dubna 2007 v 8:46 | D.D. |  GLBT KOMUNITA
Brazilské úřady se přou s církví o kondomy
V Brazílii se znovu rozhořel spor mezi vládou a římskokatolickou církví ohledně používání prezervativů a sexuální výchovy. Názorový střet se přitom vyostřuje pouhé dva měsíce před očekávanou návštěvou papeže Benedikta XVI.
Především kardinál Eugénio Sales kritizuje vládní programy propagující používání ochranných pomůcek při sexu.
"Znám to erotické klima. Je to právě kvůli úpadku, před nímž nemůžeme zavírat oči a propagovat právě to, čeho bychom se měli vystříhat," napsal kardinál ve víkendovém tisku.
"Politika prevence AIDS není propagace sexu," kontrovala vedoucí programu boje proti AIDS Mariangela Simaová.
"Abstinence a sebekontrola jsou intimní osobní záležitosti a v žádném případě nemohou sloužit jako základna pro veřejnou politiku."
V rámci preventivních programů brazilská vláda každoročně distribuuje miliony kondomů zdarma. Úspěšně tak udržuje poměrně nízko ukazatel nákazy AIDS v zemi, která je známá liberálním přístupem k sexu.
Programy podněcují k používání prezervativů, a to zejména před a v době konání proslaveného karnevalu v Riu de Janeiro.
Většina ze 185 milionů Brazilců jsou katolíci. Jejich církev se staví proti kontrole porodnosti i proti mimomanželskému sexu.
Pomalu narůstající napětí mezi katolickou církví a státem dosáhlo znovu vysoké úrovně minulý týden, kdy prezident Luiz Inácio Lula da Silva obvinil církev z pokrytectví.
Lula rovněž oznámil, že vláda bude kondomy nejen rozdávat, ale také lidi učit, jak je používat. "Sex je něco, co mají rádi všichni," připomněl.
V neděli hlava Národní biskupské konference, kardinál Geraldo Majella prohlásil, že nelze souhlasit s kondomy, protože ze života odstraňují zodpovědnost.
Podle vládních odhadů je v největší latinskoamerické zemi kolem 600 tisíc HIV pozitivních lidí nebo lidí nemocných AIDS.
Benedikt XVI. je očekáván na své první návštěvě v Brazílii v květnu a je více než pravděpodobné, že téma chráněného sexu se objeví i v jeho projevech.

Filmové polibky

22. dubna 2007 v 20:45 | D.D. |  FTÍPKY...

Wolves of Kromer

22. dubna 2007 v 20:32 | D.D. |  TOP FILM

Sun kissed

22. dubna 2007 v 20:04 | D.D. |  GAY MOVIE
Velmi zajímavý snímek z roku 2006...

Fotky gay párů

22. dubna 2007 v 20:02 | D.D. |  FTÍPKY...