Něco trochu z teorie...

13. dubna 2007 v 16:15 | D.D. |  GAY EROTIKA
MASTURBACE A ANÁLNÍ SEX
Masturbace neboli onanie je sexuální aktivita, při které se žena nebo muž sám sexuálně dráždí, obvykle až k orgasmu (autoerotika). Při masturbaci se lidé vzrušují i erotickými představami. Masturbace nahrazuje nebo doplňuje pohlavní styk. Pro vzrušení se používají obvykle jen ruce, případně pomůcky. Masturbace je primárně vnímána jako náhradní aktivita k uvolnění erotického napětí v případě nemožnosti sexuálního styku s partnerem. Se zahájením pohlavního života frekvence masturbace klesá. Přesto mnozí lidé masturbují i v případě, že jejich pohlavní aktivita s partnerem je pravidelná.
Ženy si obvykle dráždí poštěváček, vulvu, pochvu, případně i prsa a další erotogenní zóny. Relativně často používají umělý penis, tzv. robertek (v anglicky mluvících zemí znám jako dildo).
Muži si téměř výhradně rukou dráždí penis, případně i další erotogenní zóny.
Masturbace je prováděna buď jen pomocí rukou, ať vleže, vsedě nebo ve stoje, nebo s pomocí pomůcek. Pomůcky jsou buď erotické, např. umělé napodobeniny pohlavních orgánů, nebo i primárně neerotické, například polštář. Relativně často se používá vodní proud sprchy.
Masturbace je přirozenou sexuální aktivitou. Lidé začínají masturbovat při vstupu do puberty. Podle průzkumů pravidelně masturbuje asi 90 % 15letých chlapců. Masturbace je důležitou součástí dospívání, umožňuje poznat přirozené reakce vlastního těla.
Masturbují často i děti, ale nespojují tuto činnost s náhražkou pohlavního styku. Je jim to však příjemné.
V minulosti byla masturbace kvůli velkému vlivu některých, k tomuto fenoménu netolerantních, náboženství zakazována. I dnes se podobné odsuzující názory v některých společnostech považují za správné.
Odborníci v současnosti zastávají názor, že masturbace neškodí, naopak je obvykle považována za prospěšnou. Jako patologický může být považován stav, kdy jedinec upřednostňuje masturbaci před stykem s partnerem. Masturbace je dle společenských konvencí považována za přísně soukromou záležitost. Masturbace na veřejnosti může být projevem exhibicionismu.
Anální sex je sexuální aktivita, při které je drážděn řitní otvor, a to buď pomocí penisu, erotických pomůcek, nebo jiných částí lidského těla. Protože konečník na rozdíl od vagíny postrádá přirozenou vlhkost, je při této praktice obvykle používán lubrikační gel.
Potěšení z análního sexu pramení z toho, že v oblasti řitního otvoru je velké množství nervových zakončení (podobně jako u vagíny).
Tuto sexuální praktiku lze provozovat v heterosexuálním páru, kdy zpravidla nejsou používány žádné pomůcky, a lze říci, že pak jde o doplňkovou sexuální praktiku. Aktivita může přinášet sexuální uspokojení oběma partnerům. U muže je mechanismus stejný jako při klasickém sexuálním styku, u žen jsou libé pocity způsobeny tím, že konečník a pochva spolu velmi těsně sousedí a přes tenkou oddělující přepážku je možné dráždit nervová zakončení v pochvě i skrz konečník.
U mužských homosexuálních párů je anální sex velmi častou praktikou. Pasivní muž prožívá uspokojení díky dráždění prostaty.
Lesbické páry tuto polohu využívají za pomoci pomůcek, které jsou dvojího typu, buď se prakticky jedná o jednostranný robertek, který si jedna z partnerek připevní do míst, kde má muž penis a ona je pak drážděna mimoděložně, nebo se používá pomůcka podobná dvoustrannému robertku.
Podle literatury nebyl anální sex ve starověkých kulturách považován za nic divného ani mimořádného. Po nástupu křesťanství se sex obecně a anální sex především stal tabu, které přetrvává i dnes. Tato poloha je často považována za nečistou a nepřirozenou.
V afrických kulturách je poloha považována za dovolenou i před svatbou, neboť při ní dívka zůstavá pannou, což umožňuje její prodej či provdání. Je relativně zajímavé, že zmíněná společenství přesto zpravidla mají pro takovýto sex stejnou věkovou hranici jako pro svatbu (nejčastěji 12 let). U mnohých společenství je tento styk v manželství pokládán za nemravný, protože po něm žena nemůže otěhotnět.
Ve starověkém Egyptě byl homosexuální anální styk považován za normální a vše naznačuje, že v nejstarších dobách panovník dokazoval svou mužnost tím, že znásilnil poraženého protivníka, tento zvyk se odrazil např. v bájích, kde při sporu mezi bohem Hórem a Sutechem. Sutech Hóra několikrát znásilní a egyptští bohové se nad tím ani nepozastaví. Podle pramenů, které hovoří o této problematice, neexistuje žádný důvod se domnívat, že starověk znal tento způsob sexuality pouze mezi dvěma muži.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Používáte při sexu kondom?

Ano, vždycky! 37.5% (1082)
Ano, ale jen občas! 19.7% (569)
Jednou, dvakrát jsem ho použil! 9.9% (285)
Nemám ho rád, nepoužívám ho! 32.8% (947)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama