Červen 2007

Dickinson male models

22. června 2007 v 15:07 | D.D. |  GAY EROTIKA

Rusko a jeho přístup ke gayům a lesbám

22. června 2007 v 14:29 | D.D. |  GLBT KOMUNITA
Rusko není zemí, kde se toleruje odlišnost. Po politických oponentech státní moci se o tom dnes mohli přesvědčit i aktivisté za práva sexuálních menšin. Jejich druhý pokus o uspořádání na Západě již dávno etablovaného průvodu Gay Pride rozehnala stejně jako loni ruská policie.
Nejprve si ale několik desítek členů ruské gay a lesbické komunity i jejich hosté ze zahraničí vyslechli nadávky a zakusili fyzické útoky od ruských nacionalistů a pravoslavných konzervativců.
"Moskva není Sodoma!" a "Smrt homosexuálům a dalším zvrhlíkům!" křičeli na účastníky nepovoleného pochodu. Jeden z agresivních nacionalistů dokonce před televizními kamerami udeřil pěstí do obličeje známého britského aktivistu za práva homosexuálů Petera Tatchella a ještě novinářům vysvětloval, že tak učinil ve jménu Boha. Policisté, kteří provokacím přihlíželi, však zatýkali především napadené.

Petici se předat nepodařilo

Deklarovaným cílem akce bylo předat moskevské radnici protestní dopis proti opakovanému zákazu Gay Pride v Moskvě. To se ale nepodařilo, účastníci rozprášeného pochodu byli buď pozatýkáni, nebo utekli do bezpečí.
Moskevský starosta Jurij Lužkov i letos odmítl celosvětově známému pochodu za práva sexuálních menšin dát povolení. Gay Pride se v ruské metropoli měla konat u příležitosti dnešního 14. výročí dekriminalizace homosexuality v Rusku.
Dopis Lužkovovi s výzvou povolit "Pochod na podporu tolerance a respektování práv a svobod homosexuálních občanů v Rusku" podepsalo 43 poslanců Evropského parlamentu.

Zatýkání napadených

Policie dnes zcela ohradila prostranství okolo sochy zakladatele Moskvy Jurije Dolgorukého naproti radnici. Někteří příznivci gayů a leseb se před policejním kordonem pokoušeli rozvinout duhovou vlajku, znak tolerance a rozmanitosti používaný sexuálními menšinami.
Téměř okamžitě byli napadeni černě oblečenými mladíky, kteří vlajku roztrhali a začali její majitele bít. Útočníci zatčeni nebyli, příslušníci policejních pořádkových jednotek naopak zatkli napadené.
"Tenhle muž mne napadl, proč ho nezatknete?," volal anglicky italský europoslanec Marco Cappato, když jej dva muži v maskáčích vlekli do policejního autobusu. Podle policejních informací bylo zadrženo na 30 lidí.
Mezi zatčenými se ocitl i hlavní koordinátor akce Nikolaj Alexejev z organizace GayRussia stejně jako německý poslanec za Zelené Volker Beck, který byl v Moskvě i loni.
"Vůbec nechápu, proč nás zatýkají. Nic jsme neudělali," stačil poslanec říci novinářům, než byl odveden policií. Ta se mu později podle serveru GayRussia.ru omluvila a propustila jej na svobodu.
Ještě předtím ale stačila v Berlíne na zprávy o jeho zatčení rozhořčeně zareagovat předsedkyně německých Zelených Claudia Rothová.
"Vyzýváme (německou kancléřku) Angelu Merkelovou, aby na nadchzejícím summitu G-8 (v Německu) nastolila téma systematického porušování lidských práv v Rusku a důrazně požadovala nápravu," cituje Rothovou německá agentura DPA.

Ať táhnou do Evropy!

"Proč to fotíte, vždyť je to zvrhlost. Ať táhnou zpátky do Evropy," křičela na novináře mladá žena v šátku a s pravoslavnou ikonou v rukou.
Ruské gaye a lesby přijel podpořit také člen italského parlamentu Vladimir Luxuria, který je vůbec prvním transsexuálem zvoleným do některého z evropských parlamentů.
Italský poslanec Vladimir Luxuria (vlastním jménem Wladimiro Guadagno) je prvním transsexuálem zvoleným do některého z parlamentů v Evropě.
V telefonickém rozhovoru pro server GayRussia.ru bezprostředně po rozehnání akce si postěžoval, že odpůrci akce zasáhli vajíčkem i jeho otevřenou kabelku, v níž měl pas, a vyjádřil obavy, aby neměl problémy při zpáteční cestě do Itálie.
Na postup ruské policie si v rozhovoru pro stejný server stěžovala i nizozemská europoslankyně Sophie in ´t Veldová, podle níž zásahové jednotky zatýkaly výhradně napadané, zatímco útočníky nechávaly být.
"Házeli na nás vyjíčka i jiné věci, Policie proti chuligánům nedělala nic. V jednu chvíli jsem si všimla muže s nožem a řekla jsem si: to mi stačí, mizím. Z toho, co se mi pak doneslo, začal skutečný boj až poté, co jsme odešli, ale nevím, opravdu nevím," svěřovala se rozrušená europoslankyně.

Modlitby a hajlování

Vzhledem k přítomnosti televizních kamer, díky nimž záběry dnešních násilností obletěly svět, se dá očekávat, že se postup ruské policie v zahraničí setká s kitikou. Tím spíše, že se vývoj dal snadno předvídat.
Útoky ze strany extremistů provázely i loňský pokus o uspořádání Gay Pride. Také tehdy policisté zadrželi několik desítek lidí z Ruska i zahraničí.
V Moskvě se navíc včera konala demonstrace proti homosexuální menšině. Televizní kamery zachytily její účastníky při fašistickém hajlování. Jeden z účastníků držel biografii Adolfa Hitlera a usmíval se.
Demonstraci síly a nesnášenlivosti byli přítomni také pravoslavní kněží a další věřící, kteří homosexuály všemožně uráželi a protestovali i proti zavádění hodin sexuální výchovy do ruských škol.
Představitelé pravoslavné církve opakovaně vyjadřují odpor vůči tolerování homosexuality, kterou považují za "nezdravý životní styl", a poukazují při tom na demografickou krizi současného Ruska.
Jurij Lužkov tvrdí, že za jeho úřadování na moskevské radnici se v ruské metropoli pochod za práva homosexuálů konat nebude.
Podle agentury Reuters, která se odvolává na ruské zdroje, Lužkov doslova prohlásil, že průvody, které se pod hlavičkou Gay Pride konají v mnoha městech na celém světě, jsou "satanistickým činem".
Plnohodnotná moskevská premiéra tradičního červnového pochodu se měla odehrát loni, Lužkov ale organizátorům nedal povolení.
Když se pak aktivisté za práva gayů a leseb navzdory zákazu vydali do ulic, stali se terčem útoků ze strany skinheadů a křesťanských radikálů. Policie na konci několik účastníků nepovoleného pochodu zatkla.

Žaloby ve Štrasburku i v Moskvě

Organizátoři loňského zakázaného pochodu zažalovali ruské úřady u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku a požadují odškodnění ve výši dvaceti tisíc eur.
Sedmdesátiletého Lužkova to však podle agentury Interfax nechává klidným. "Nedovolili jsme průvod loni a nedovolíme ho ani v budoucnu," prohlásil a zároveň se kriticky vyjádřil na adresu rostoucí podpory práv homosexuálů na Západě:
"Jsme toho názoru, že destruktivní sekty a propaganda sexuálního styku mezi osobami stejného pohlaví jsou nepřípustné."
Hlavní organizátor loňské akce v Moskvě Nikolaj Alexejev se nechal slyšet, že Lužkova za jeho čerstvé výroky zažaluje, neboť prý urazil jak jeho, tak "mírové a demokratické cíle pochodu Gay Pride".
Rusko dekriminalizovalo homosexualitu teprve v roce 1993. Přestože se tam ale tolerance ke gayům a lesbám postupně zvyšuje a v největších městech mají například své kluby nebo časopisy, mezi oficiálními ruskými představiteli a velkými byznysmeny se k homosexualitě nikdo otevřeně nehlásí.

Zprávičky ze světa

22. června 2007 v 14:19 | D.D. |  GLBT KOMUNITA
Zprávičky ze světa:
15.6.2007 - Šéf slovenských nacionalistů nejde pro nadávky daleko. Ján Slota, jehož národní strana tvoří koaliční vládu se Směrem premiéra Roberta Fica a Mečiarovým HZDS, chyběl tento týden na jednání v parlamentě o homosexuálech. Proč? Sdělil to později v telefonu redaktorce. Jaký je váš postoj k návrhu zákona o registrovaném partnerství homosexuálů? Nemyslím si, že bychom měli v koalici uvažovat o tom, abychom hovořili o zhovadilostech homosexuality a tak dále.
Takže úprava těchto partnerství, pokud budete v koalici, nepřichází v úvahu? Víte co, když jste buzerantka vy, tak mi to nevadí. Ale když to silou a mocí budete prezentovat jako v Sao Paulu, kde byly tři miliony buzerantů, tak to mi už vadí.

"Ale pokud jde o tu právní změnu? To je nebezpečí pro normální lidi. Já jsem normální."
"Ptám se na váš postoj. Vy chcete otočit něco, co je normální, vůči někomu."
"Nechci nic otočit. V důsledku slovenská společnost uvidí, co jste za špíny."
"Myslíte novináře? Vy jste špína!"
"Můžete odpovědět na mou otázku?" Pokládá telefon.
15.6.2007 - USA: O sestrojení "zvláštní" chemické bomby uvažovala již dříve vojenská laboratoř amerického Pentagonu. Před lety také podala návrh na její sestrojení, ve kterém bylo mimo jiné požádováno 7,5 miliónů dolarů na její vývoj. Chemická bomba by proměnila nepřátelské vojáky v homosexuály, jež by dali přednost lásce před válčením. Absurdní dokument pochází z roku 1994 a byl objeven v roce 2004 nevládní organizací bojující proti vývoji biologických zbraní Sunshine Project. Zdroj: ČTK, Katastrofy.com
31.5.2007 - Jsou pohádky úchylné? Tento problém v poslední době v Polsku řeší šéfka Úřadu na ochranu práv dítěte Ewa Sowinská, členka Ligy polských rodin. Za peníze polských daňových poplatníků měla speciální komise psychologů zkoumat, jestli britský televizní seriál pro nemluvňata Teletubbies není propagandou homosexuality a také jestli jedna z postaviček není gayemPříhody čtveřice Teletubbies pravidelně sledují batolata ve sto dvaceti zemích. Oblíbila si panenky Laa-Laa a Po a panáčky Dipsyho a Winkyho, kteří se hýbou a mluví jako malé děti, skáčou, zpívají, tulí se, žertují a ukazují scénky ze života předškoláků.
Psychologové na celém světě seriál vysoce hodnotí, protože je přínosem pro výchovu a odpovídá psychologickému vývoji malého dítěte. Paní Ewa Sowinská má jiný názor. Její podezření vzbudil fialový Tinky Winky: "Všimla jsem si, že má dámskou kabelku, a přitom se mi zdá, že je to chlapec. Nejprve jsem přemýšlela, že ta kabelka musí chlapci překážet. Později jsem se dozvěděla, že v tom může být nějaký homosexuální podtext," říká šéfka Úřadu na ochranu práv dětí. "Nemyslím si, že by pohádka mohla být škodlivá, ale bude lepší, když si psychologové s dětmi popovídají. Jestli je to pobídka k nesprávnému chování, je potřeba učinit patřičné kroky," dodala Sowinská. Odborná expertiza to má vyjasnit. Zdroj: Lidovky.cz
30.5.2007 LONDÝN - Před rokem přijali Petera Lewise jako předního investičního bankéře, který vydělával miliony dolarů denně. Náhle dostal výpověď a byl obžalován ze sexuálního harašení. Bývalý bankéř to však odmítá a tvrdí, že se sám stal obětí sexuální diskriminace. Ve společnosti se hrdě hlásil k tomu, že je gay. V tom spatřuje důvod svého náhlého propuštění. Finanční expert Lewis požaduje na bankovní skupině HSBC odškodné ve výši 200 milionů korun. Sám je sice obžalován ze sexuálního harašení, tato obvinění odmítá s tím, že je obětí sexuální diskriminace. Společnost HSBC má však velký trumf, je dlouhá léta označována jako gay-friendly (ke gayům přátelská) společnost zaměstnávající homosexuály po celém světě.Bývalý bankéř měl podle obžaloby obtěžovat dva spolupracovníky ve firemní tělocvičně. První incident se měl odehrát v šatně, kam za Lewisem přišel jeden z kolegů. Ten údajně používal velmi hrubý slovník a označil Lewise jako "nonce", což je slangový výraz homosexuálů pro muže, který se rád nabídne pro příležitostný sex."Věřím, že kdybych byl heterosexuál, těmto obviněním by se každý zasmál, což by zasluhovalo," prohlásil před soudem Lewis. Tribunálu také zdůraznil, že krátce po svém přijetí začal dostávat velmi hrubé a urážející telefonáty. Zdroj: Světcelebrit.cz
28.5.2007 - Pákistánský soud dnes uložil tříleté vězení dvěma homosexuálům, kteří jsou prvním mužským párem v zemi, jenž veřejně přiznal svou sexuální orientaci. Trest dostali za podvádění soudu, informovala agentura AP. Milenci byli odsouzeni za to, že lhali ohledně pohlaví jednatřicetiletého Šumaila Rádže, který se narodil jako žena, ale před 16 lety si nechal odstranit ňadra a vagínu. Zdroj: Deník.cz

So, kiss me, ...

22. června 2007 v 14:05 | D.D. |  GAY MOVIE

When you kiss me...

22. června 2007 v 13:58 | D.D. |  GAY MOVIE


Haló, haló...

22. června 2007 v 10:50 | D.D. |  SHORT FILMS

Červený trpaslík III

22. června 2007 v 10:47 | D.D. |  SHORT FILMS

Strýček Knorr

22. června 2007 v 10:46 | D.D. |  FTÍPKY...

Červený trpaslík II

22. června 2007 v 10:44 | D.D. |  SHORT FILMS