Kluci nepláčou

20. července 2007 v 9:47 | D.D. |  GAY TV
23.7. 2007, ČT 2 - 22:00 hod.
Drsňák v mužských kalhotech, ukrývající srdce mladé ženy. Americký film oceněný Oscarem (1999). Hrají: H. Swanková, Ch. Sevignyová, P. Sarsgaard, B. Sexton III, A. Folland, A. Goransonová, J. Arnetteová a další. Režie Kimberly Peirceová. V anglickém znění s titulky.
Teena Brandonová je dívka z malého městečka, která po krádeži auta utíká před spravedlností. Navíc má už delší dobu pocit, že se narodila ve špatném těle. Proto si při té příležitosti změní jméno na Brandon Teena a společně s tím také změní svou osobnost. Začne se oblékat a chovat jako mladý muž, který se musí nějak vyrovnávat s občas drsným a divokým jednáním svých současníků. V obrovských zmatcích, jež provázejí tuto "sexuální proměnu" se také seznamuje s dívkou jménem Lana, s níž ji nakonec spojí milostný vztah...
Film debutující scenáristky a režisérky Kimberly Peirceové vznikl na základě skutečných událostí, na řadě míst zaskočí drsností, syrovostí a až mrazivou sugestivností vyprávěného příběhu. Neobyčejně věrohodný herecký výkon pak přinesl Hilary Swankové (představitelce Teeny) Oscara za hlavní roli a řadu dalších ocenění. Stejně tak jí otevřel cestu do hollywoodských studii, kde svůj talent potvrdila v snímcích Insomnie, Million Dollar Baby, Zkurvená noc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí tento web?

Ano, je super! 62.3% (3409)
Fajn, nemám připomínky! 10.5% (574)
Celkem to ujde, něco bych změnil/a! 7.8% (428)
Nic moc! 6.9% (379)
Fakt šílený! 12.4% (679)

Komentáře

1 www.GAY.TV.WGZ.CZ www.GAY.TV.WGZ.CZ | Web | 15. srpna 2009 v 20:00 | Reagovat

GAY filmy online v češtině a GAY TV můžeš sledovat ZDARMA na webu:  www.gay-tv.wgz.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama