Únor 2008

Hot men,...

12. února 2008 v 17:19 | D.D.
PODÍVEJTE SE NA MOJE NOVÉ STRÁNKY!!!

Gay fotomontage...

12. února 2008 v 17:16 | D.D. |  GAY EROTIKA
PODÍVEJTE SE NA MOJE NOVÉ STRÁNKY!!!

Německá ministrině vs. kontroverzní seminář

12. února 2008 v 17:11 | D.D. |  GLBT KOMUNITA
Berlin 10. ledna (zpravodaj ČTK) - Německá ministryně pro záležitosti rodin Ursula von der Leyenová zaštítila křesťanský kongres, jehož součástí má být i kontroverzní seminář o "léčení" homosexuality. Politička z vládní Křesťanskodemokratické unie Německa (CDU za to sklidila kritiku hlavně od opozičních Zelených.
Součástí kongresu křesťanské mládeže Christival 2008, který se uskuteční od 30. dubna do 4. května v Brémách, pořádá seminář, jenž má údajně ukázat "cesty, jak se vymanit z homosexuálních sklonů".
"Mnoho lidí kvůli svými homosexuálním sklonům trpí. Na semináři jde o příčiny a konstruktivní způsoby, jak se homosexuálních sklonů zbavit," popisují organizátoři náplň semináře s názvem "Rozumět homosexualitě - šance ke změně".
Poslanec za Zelené Volker Beck ministryni vyzval, aby záštitu nad akcí zrušila nebo prosadila zrušení semináře. Musí se prý distancovat od "křesťansko-fundamentalistických samozvaných léčitelů homosexuálů". Zelení chtějí ministryni v této záležitosti interpelovat v parlamentu.
"Paní von der Leyenová nemůže jako ministryně pro záležitosti rodin zaštiťovat kongres, na němž se pořádají nebezpečné psychokurzy a dělají výzvy nepřátelské vůči menšinám," prohlásil Beck podle deníku Die Welt.
Mluvčí ministerstva pro záležitosti rodin slíbil, že úřad prověří náplň sporného semináře a zjistí, kdo jej pořádá.
Podle organizátorů kongresu jej má na starosti Německý institut pro mládež a společnost (DIJG), jenž je součástí komunity Offensive Junger Christen (Výbojní mladí křesťané) a který uznávají především nábožensky vyhraněné skupiny jako badatelské fórum.
Kongres Christival, jehož počátky spadají do poloviny 70. let, chce oslovit mladé křesťany z celého světa a kromě pořádání různých školení si klade i misionářské cíle. Ve své současné podobě se uskuteční popáté.
PODÍVEJTE SE NA MOJE NOVÉ STRÁNKY!!!

Britové a postoj k sexu

12. února 2008 v 17:03 | ČTK/004 |  GLBT KOMUNITA
Londýn 23. ledna (ČTK) - Britové zaujímají k sexu a manželství liberálnější postoj, ale zachovávají si tradiční názor na to, jak co nejlépe vychovat děti. Uvádí to ve své zprávě britské středisko pro sociální výzkumy, podle něhož většina Britů nepovažuje sex před manželstvím za nic špatného a společnost jako celek se chová stále snášenlivěji k homosexuálním vztahům.
Ve studii se odrážejí velké změny v rodinném životě Britů. Zvyšuje se počet jednočlenných domácností a volných svazků, zatímco počet uzavřených sňatků je na nejnižší úrovni od roku 1986. V Británii byl koncem roku 2005 přijat zákon o registrovaném partnerství, který dává homosexuálním párům podobná práva jako heterosexuálním.
Z 3000 lidí zapojených do studie si 70 procent myslí, že sex před manželstvím je v pořádku, zatímco
v roce 1984 sdílelo stejný názor jen 48 procent lidí. Dvě třetiny dotázaných (66 procent) vidí jen malý sociální rozdíl mezi tím, zda partneři žijí sezdáni nebo nesezdáni; 54 procent soudí, že páry nepotřebují žít spolu k tomu, aby se jejich svazek upevnil.
Téměř 70 procent si myslí, že ke šťastnému a naplněnému životu není nutné mít partnera, a jen pro deset procent nejsou lidé, kteří zůstali svobodní, dobrými partnery. Téměř 61 procent lidí si myslí, že svobodná žena by měla mít právo použít k otěhotnění dárcovské sperma.
"Heterosexuální pár již není základní společenskou normou. Ale když jde o výchovu dětí, jsou názory tradičnější," řekl Simon Duncan z univerzity v Bradfordu, který se podílel na výzkumu.
Vědci se zabývali také vztahem lidí k homosexualitě. Zhruba 18 procent Britů považuje homosexuální vztahy za vždycky špatné. Čtyři z deseti Britů si myslí, že homosexuální páry nemohou být stejně dobrými rodiči jako heterosexuální, ale tři z deseti si myslí opak.
Průzkum odhalil rozporuplné názory lidí na osamělé rodiče; jen čtyři z deseti dotázaných si myslí, že jeden rodič může vychovat dítě stejně, jako by ho vychoval rodičovský pár. Stejný poměr lidí si ale myslí opak.
"Děti mají zřejmě zvláštní postavení v názorech lidí na rodinný život. Pokud jde o děti, jsou alternativní podoby rodiny zřejmě méně přijatelné," uzavřel Duncan.

Španělsko a možná úprava G/L sňatků

12. února 2008 v 17:01 | ČTK/004 |  GLBT KOMUNITA
Madrid 28. ledna (ČTK) - Šéf španělské pravice Mariano Rajoy se zavázal, že v případě vítězství v březnových parlamentních volbách nijak zásadně nezmění zákon legalizující sňatky mezi osobami stejného pohlaví, který v roce 2005 přijala socialistická vláda. Pro dnešní vydání deníku El Mundo Rajoy uvedl, že případná změna se bude týkat pouze názvu zákona, nikoli práv a závazků, které obsahuje.
"Jsou jen tři země (mezi nimi Španělsko), které označují svazek mezi osobami stejného pohlaví za manželství, a to se mi nelíbí," řekl vůdce opozice. Dodal, že dovolání, které proti tomuto zákonu podala k ústavnímu soudu jeho strana, se týká právě označení "manželství".
Zákon o manželství mezi osobami téhož pohlaví, na nějž je socialistická vláda Josého Luise Zapatera velmi pyšná a který povoluje homosexuálním partnerům adoptovat děti, vyvolal ostrou kritiku části Rajoyovy Lidové strany (PP) a především odpor vlivné katolické církve.
Rajoy v rozhovoru pro El Mundo také přislíbil, že jeho strana nechce měnit legislativu týkající se
umělého přerušení těhotenství. Naopak socialisté do svého programu tuto otázku zařadili. Bouřlivou diskusi v zemi vyvolalo odhalení, že se na několika španělských soukromých klinikách prováděly interrupce ve vysokém stupni těhotenství. Současný španělský zákon totiž připouští potraty i v pokročilém těhotenství v případě ohrožení duševního či fyzického zdraví matky. Tato formulace umožňuje dosti volný výklad.
Volby ve Španělsku se budou konat 9. března. Vládní Španělská dělnická socialistická strana (PSOE) podle posledních průzkumů veřejného mínění, které dnes zveřejnila španělská média, zvýšila svůj náskok nad konzervativci. Podle listu Público je pro socialisty 44,5 procenta voličů a pro lidovce 38,7 procenta. Podobně dopadl průzkum institutu Opina, o němž dnes informoval rozhlas Cadena Ser. Socialisty podle něho podporuje 44 procent dotázaných a konzervativce 38 procent.
Lidová strana, která ve volbách z března 2004 utrpěla jen velmi těsnou porážku, se naposledy dočkala vítězství loni v květnu, když se ve Španělsku konaly obecní volby.

Transsexuálové a jejich práva v Turecku

12. února 2008 v 16:59 | ČTK/AFP/004 |  GLBT KOMUNITA
Ankara 29. ledna (ČTK/AFP) - Transsexuálové v roli herců a publikum zahrnující je ve stoje potleskem: taková nezvyklá podívaná se tento týden naskytla v Ankaře při divadelním představení proti diskriminaci, jejímž terčem je v hluboce konzervativní turecké společnosti komunita homosexuálů, napsala agentura AFP.
Růžový a šedý, hra, která výmluvně ukazuje na osud transsexuálů v muslimském Turecku, je poslední z iniciativ dlouho marginalizovaného a pronásledovaného sektoru společnosti, který chce uplatňovat svá práva.
Představitelé hlavních rolí, Derya Tunç a Sera Can, dva muži, kteří se po operaci stali ženami, září hrdostí a pohnutím, zdraví publikum a odcházejí za kulisy. Večerní představení bylo jakousi přestávkou v jejich běžném povolání - oba jsou v turecké metropoli sexuálními pracovníky.
"Přes veškerou diskriminaci nemám žádné výčitky kvůli tomu, čím jsem," vysvětluje Sera. "Jediná věc, které lituji, je to, že musím dělat prostituta."
Téměř všichni transsexuálové a transvestité v Turecku jsou nuceni k prostituci, která je podle nich jediným způsobem, jak přežít ve společnosti, jež k nim většinou pociťuje odpor, často provázený násilím.
Tři čtvrtiny Turků se podle jednoho nedávného průzkumu necítí ve společnosti homosexuálů dobře. Kupodivu někteří homosexuálové známí z kruhů šoubyznysu jsou velmi populárními hvězdami, jako byl jejich nezpochybnitelný vůdce, zpěvák Zeki Müren, který zemřel v roce 1996.
Na prvních stránkách novin se také pravidelně můžeme dočíst o homosexuálních krejčích.
Policie postupuje vůči transsexuálním prostitutům přísně a často je obviňována, že je pronásleduje a
pořádá brutální čistky v různých čtvrtích Istanbulu.
Podle obhájců lidských práv se v posledních letech represe zmírnily. Naopak hnutí gayů a transsexuálů se v souvislosti s evropskými ambicemi Ankary organizuje.
"Dříve na nás policie uplatňovala násilí. Nyní se spokojí s tím, že s námi sepíše protokol," říká Buse Kiliçkayová, předsedkyně asociace Pembe Hayat (Život v růžovém), která bojuje za práva transsexuálů a má patronát nad představením Růžový a šedý.
Vítá probíhající soud se čtyřmi osobami obviněnými z útoku na transvestity a transsexuály na předměstí Ankary v roce 2006.
Skupinka mládeže na ně tehdy zaútočila klacky a noži, navíc za tiché podpory místních úřadů. Jejich byty byly vyrabovány a transvestité a transsexuálové nakonec čtvrť opustili.
Právnička Senem Doganogluová, která asociaci podporuje, tvrdí, že svévolné zadržování pokračuje. "V jednom případě byl transsexuál zadržen, když si jen zašel koupit chleba," vysvětluje.
Zdůrazňuje, že policisté s transsexuály sepisují protokoly ve většině případů pro narušování veřejného pořádku. Prostituce však v Turecku není zakázána, ale prostitutky se musí hlásit na úřadu a pravidelně chodit na lékařské kontroly.
Doganogluová pranýřuje vládní Stranu spravedlnosti a rozvoje (AKP), která vzešla z islámského hnutí, že dnešní netolerantní ovzduší podporuje.
Vliv islámu na sexuální svobody je však v laickém Turecku choulostivou otázkou. Na rozdíl od jiných muslimských zemí zde totiž nejsou homosexuální vztahy a operace umožňující změnu pohlaví nezákonné.
Homosexualita zde bývala součástí osmanského serailu.
Současná situace vybízí k optimismu. "Jsme si vědomi toho, že se věci nezmění ze dne na den, ale je tu jistý pokrok," prohlašuje Kiliçkayová a pouští se do vášnivé debaty s umělci o příštím představení Růžový a šedý.
004.cz