Británie se rozhodla zatím íránského homosexuála nevyhostit

7. dubna 2008 v 17:26 | 004/čtk |  GLBT KOMUNITA
Londýn 13. března (ČTK) - Británie odložila vyhoštění mladého íránského homosexuála, který v zemi marně žádal o azyl. V Íránu je tato sexuální orientace trestná a hrozí za ni i rozsudek smrti. O přešetření případu devatenáctiletého muže rozhodla dnes ministryně vnitra Jacqui Smithová.
Ministryně tak reagovala mimo jiné na dopis, ve kterém více než 60 členů britské Sněmovny lordů žádalo, aby Británie mladíka nedeportovala. Británie totiž jeho žádost o azyl zamítla.
Mehdí Kazemí přijel do Británie studovat v roce 2005, protože tam má strýce, který v království žije 30 let. Před časem se mladý Íránec dozvěděl, že íránské úřady údajně popravily jeho intimního přítele. Kazemí pak požádal o azyl v Británii, ale neuspěl.
Pak uprchl do Nizozemska a žádal o azyl tam. Nizozemský soud ale jeho žádost zamítl, protože už o azyl jednou požádal v Británii. Podle dnešního deníku Independent má být Kazemí z Nizozemska deportován zpět do Británie během několika dní. Z ostrovů měl pak být vyhoštěn do Íránu, ale po zásahu ministryně v Británii zatím zůstane.
Smithová dnes vydala prohlášení, že "s ohledem na nové okolnosti" by měl být případ "znovu zvážen".
Britské ministerstvo vnitra zachovávalo doposud mlčení, protože jednotlivé případy zpravidla nekomentuje. Uvedlo předtím, že na případu pracovali experti a že Kazemí má možnost se proti rozhodnutí bránit před soudy a pokud by nařídily přezkoumání případu, je ministerstvo povinno to udělat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí tento web?

Ano, je super! 62.3% (3413)
Fajn, nemám připomínky! 10.5% (577)
Celkem to ujde, něco bych změnil/a! 7.8% (429)
Nic moc! 6.9% (380)
Fakt šílený! 12.4% (681)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama