Češi nás nechtějí za své sousedy

9. května 2008 v 14:39 | ČTK/004 |  GLBT KOMUNITA
Praha 30. dubna (ČTK) - Více než čtvrtina obyvatel ČR nechce mít za sousedy homosexuály, pětina lidí by nerada žila vedle kuřáků. Nejméně oblíbenými sousedy zůstávají drogově závislí, které by si v okolí svého bydliště nepřálo devět z deseti občanů ČR. Lidé nechtějí v sousedství ani alkoholiky a osoby s kriminální minulostí. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila společnost CVVM.
V porovnání s průzkumem, který CVVM prováděla před pěti lety, jsou nyní lidé k homosexuálním sousedům výrazně tolerantnější - v roce 2003 nechtělo gaye za sousedy 42 procent lidí, teď je to 29 procent.
S alkoholiky by si nepřálo sousedit 83 procent respondentů, s kriminálníky 78 procent dotázaných. Nadpoloviční podíl českých občanů (59 procent) také nechce žít v blízkosti psychicky nemocných osob. Sousedy jiné barvy pleti odmítá 26 procent lidí a s kuřáky nechce sousedit 21 procent dotázaných.
Blízkost bohatých si nepřeje 12 procent obyvatel, následuje odmítání sousedů jiného náboženského přesvědčení, chudých lidí a tělesně handicapovaných. Mladé lidi, seniory a osoby jiného politického přesvědčení by za sousedy nechtěla shodně čtyři procenta Čechů.
Podíl Čechů, kteří se domnívají, že lidé v ČR jsou k vyjmenovaným skupinám tolerantní, převažuje nad Čechy s opačným názorem. Nejvíce jednotní jsou občané v mínění, že česká společnost je snášenlivá k mladým lidem a osobám s jiným náboženským přesvědčením.
Průzkumu, který se uskutečnil 3. až 10. března, se zúčastnilo 1028 lidí starších patnácti let.
Pro další info. klikněte ZDE...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marcin Marcin | E-mail | Web | 1. října 2011 v 22:14 | Reagovat

Souhlasím, fajn článek a říkám si: Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama