G/L rodiče v Izraeli

9. května 2008 v 14:42 | ČTK/004 |  GLBT KOMUNITA
Jeruzalém 25. dubna - Izraelské úřady vůbec poprvé uznaly rodičovství homosexuálního páru, který adoptoval v cizině dítě, jež není biologickým potomkem ani jednoho z partnerů. Informoval o tom dnes izraelský deník Haarec.
Izraelské soudy zatím přiznaly homosexuální dvojici právo na adopci jenom v případě, kdy dítě bylo potomkem jednoho z partnerů.
V bezprecedentním případě adopce pokrevně nepříbuzného dítěte šlo o mužské partnery. Mají americké a izraelské občanství a před osmi lety v USA adoptovali chlapce původem z Kambodže. Do Izraele s ním přijeli v roce 2001, ale ministerstvo vnitra hocha až dosud odmítalo zaregistrovat jako legitimní dítě páru. Chlapec v Izraeli žil na provizorní vízum, které se musí každý rok obnovovat.
Do případu se vložil i vládní právní poradce Menachem Mazuz. V únoru napsal v dopise úřadům zabývajícím se adopcemi, že stát "nic nenamítá proti adopci dítěte párem osob téhož pohlaví".
Představitel izraelských homosexuálů Mike Hamel na nejnovější rozhodnutí reagoval slovy, že vláda konečně pochopila, že je 21. století a že lidé mají právo na založení vlastní rodiny bez ohledu na sexuální orientaci.
Homosexualita byla v Izraeli zlegalizována před 20 lety. Roku 2006 stát rozhodl kladně v případě rodičovství dvou lesbiček, které vychovávaly dítě, jež porodila jedna z nich.
Pro další zajímavé informace klikněte ZDE...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Používáte při sexu kondom?

Ano, vždycky! 37.5% (1078)
Ano, ale jen občas! 19.8% (568)
Jednou, dvakrát jsem ho použil! 9.8% (283)
Nemám ho rád, nepoužívám ho! 32.9% (946)

Komentáře

1 Don Don | E-mail | Web | 1. října 2011 v 4:45 | Reagovat

Pěknej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama