Jsou mozky gayů jiné?

18. června 2008 v 9:44 | 004/ČTK |  GLBT KOMUNITA
Stockholm 16. června (dopisovatel ČTK) - S dosud údajně nejlepším důkazem toho, že mozky homosexuálních osob jsou jiné než mozky osob heterosexuálních, přišli ve své nové studii vědci ve Švédsku. Mozky homosexuálních mužů a lesbických žen nesou podle výsledků studie znaky opačného pohlaví - u mužů ženského a u žen mužského. U osob s heterosexuální orientací tyto znaky chybí.
"Poznatky z této studie dokazují, že homosexualitu nelze považovat za jev získaný změnou jednání, ale za jev biologicky daný," řekla k tomu deníku Dagens Nyheter lékařka a výzkumnice Ivanka Savicová ze Stockholm Brain Institute při Karolinské nemocnici ve švédské metropoli.
Studie je podle ní dosud nejlepším důkazem toho, že mezi homosexuály a heterosexuály existují fyziologické rozdíly. Při studii byly zkoumány mozky celkem devadesáti osob obou pohlaví. Výzkumníci nejdříve zkoumali krevní oběh v amygdale, mandlovité části mozku, jež je zvlášť propojena s citovými reakcemi. Přišli přitom na to, že spojení amygdaly s jinými částmi mozku vypadá u různých skupin různě. U heterosexuálních mužů a lesbických žen byla amygdala zvlášť zřetelně propojena v mozkovými centry, které řídí pohybové ústrojí. U homosexuálních mužů a heterosexuálních žen byla amygdala zřetelně spojena s mozkovými centry, které ovládají pocity. Dalším poznatkem byla skutečnost, že pravá část mozku je u lesbických žen a heterosexuálních mužů větší než u heterosexuálních žen a homosexuálních mužů.
"Nevíme, proč se mozky homosexuálů a lesbických žen podobají opačnému pohlaví, a nevíme ani to, jaký to má další význam. Můžeme zatím konstatovat jen tolik, že tomu tak skutečně je," řekla k poznatkům Savicová.

Chceš- li se zúčastntit něčeho velkého a rozsáhlého, neváhej a věnuj deset minut svého času na vyplnění našeho dotazníku.
Pro vyplnění výkumu klikni zde
<![CDATA[//><!]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí tento web?

Ano, je super! 62.3% (3413)
Fajn, nemám připomínky! 10.5% (577)
Celkem to ujde, něco bych změnil/a! 7.8% (429)
Nic moc! 6.9% (380)
Fakt šílený! 12.4% (681)

Komentáře

1 M@rketk@ M@rketk@ | E-mail | Web | 18. června 2008 v 9:48 | Reagovat

Pls at je vás hodně všichni co bodou mít zájem přihlašte se do SONC...mam to na blogu...papa..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama