Letošní Mardi Gras navštívilo 30. tis. návštěvníků

15. března 2009 v 20:05 | ČTK, 004 |  GLBT KOMUNITA

Sydney 7. března (ČTK,004.cz) - Účastníci průvodu vyšňoření blýskavými flitry, péřovými čelenkami i koženými oblečky dnes protančili ulicemi australského Sydney v každoročním průvodu homosexuálů a lesbiček Mardi Gras, který letos přilákal více než 300.000 diváků. Do průvodu se zapojilo více než 130 alegorických vozů a 9500 účinkujících, píše agentura AP.

Sydneyský průvod poprvé uspořádali v roce 1978 homosexuální a transsexuální muži a ženy jako protestní pochod, ale od té doby se akce rozrostla do jednoho z největších a nejbarvitějších homosexuálních průvodů. "Jsem naprosto ve svém živlu," říká transsexuál, který se představil jako Gummi Cat. "Jsem v průvodu letos poprvé a totálně mě to nadchlo," dodává "kočka" z vozíku taženého mužem, který na sobě nemá víc než jen kožené popruhy.

Průvod zahájil skokan do vody a držitel zlaté olympijské medaile z Pekingu Matthew Mitcham,

který stál na prvním alegorickém voze obklopený tanečníky oblečenými v plavkách Speedo a držícími bodové tabulky. Mitcham patří mezi hrstku sportovců, kteří se netají svou homosexuální orientací.

Na nejlepších místech podél 2,4 kilometru dlouhé trasy průvodu čekali lidé už šest hodin před zahájením festivalu. Kolem Oxford Street lemované kovovými zátarasy a střežené policisty stáli diváci v hustém desetistupu.

"Jsem unešená. Bylo to úžasné," říká pětasedmdesátiletá Peg Lowová, která stála s duhovou vlajkou hned u trasy průvodu, kde ji mohli obejmout bizarně oblečení tanečníci s výrazně podmalovanýma očima. Lowová přijela z australského státu Queensland, aby uctila památku svého syna Stephena, který zemřel na AIDS před patnácti lety. "Jsem hrozně šťastná, protože všichni naši homosexuální přátelé tohle vytvořili a funguje to a je to nádherné," dodala bělovlasá dáma.

foto:abc, zimbio


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama