Gay divadelní hra v Praze

7. února 2013 v 15:41 | D.D. |  GLBT KOMUNITA
Divadlo Letí vám po delší pauze nabízí v únoru už pouze jednu možnost přijít se podívat na představení Po Fredrikovi. Ivan Lupták se vám v tomto monodramatu představí 28.února vždy od 20.00 ve Studiu Švandova divadla.

Hra popisuje život Johana, který právě skončil střední školu a definitivně zjistil, že s holkama bude jen kamarádit. V den svých jednadvacátých narozenin potká Fredrika a zamiluje se. "Na svoje dvacátý první narozeniny jsem se seznámil s Fredrikem. Nebo přesněji řečeno, on se seznámil se mnou, protože on oslovil mě. Ten večer se mi změnil život." V tento den začíná nejkrásnější a zároveň nejtragičtější kapitola Johanova života. Dokáže Johan žít i ... po Fredrikovi? Podle režiséra Petra Haška je to příběh o lásce, životní vitalitě a smrti, který se může dotýkat jak párů homosexuálních, tak i heterosexuálních.

V roli Johana exceluje Ivan Lupták, který si poprvé vyzkoušel vystoupit sám bez hereckého partnera před diváky. "Je těžké být na jevišti sám a nemít se o koho opřít. U Fredrika mě naštěstí drží silný příběh, takže se na scéně nemusím cítit osamoceně," přiznává protagonista. "Představení jsem viděl třikrát a pokaždé mě z něj mrazilo v zádech," svěřil se jeden z diváků.

Ivan Lupták se stal jednou z tváří kalendáře a diáře Art for life pro rok 2013. Art For Life se již pět let systematicky věnuje tématu osvětové činnosti a prevence HIV/AIDS. Pořádá prodejní výstavy, dražby uměleckých děl a kulturní akce, jejichž výtěžek jde na podporu prevence a bezplatného testování HIV/AIDS.

Divadlo LETÍ
Autor: Mattias Jesper Brunn
Překlad: Miroslav Pošta
Režie: Petr Hašek
Dramaturgie: Marie Špalová
Výprava: Jitka Nejedlá
Produkce: Magdaléna Zelenková
Hraje: Ivan Lupták
Cena vstupenek: 180 Kč, 120 Kč studenti a ZTP
28. února 2013 od 20.00 hodin ve Studiu Švandova divadla

Více na www.divadlo-leti.cz , www.svandovodivadlo.cz
Zdroj: YouTube, Švandovo divadlo, Colour Planet, 2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Vám líbí tento web?

Ano, je super! 62.3% (3413)
Fajn, nemám připomínky! 10.5% (577)
Celkem to ujde, něco bych změnil/a! 7.8% (429)
Nic moc! 6.9% (380)
Fakt šílený! 12.4% (681)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama