Pozvánka na 14. ročník Mezipater

5. listopadu 2013 v 15:50 | D.D./Mezipatra |  GLBT KOMUNITA
Záběr letošních Mezipater je tak široký, že v jednom týdnu přivítá profesorku z New York University Lisu Duggan i hvězdy českých internetových show Jana Zelenku a Lukáše Rejmona. I tak by se dal charakterizovat doprovodný program 14. ročníku Queer filmového festivalu Mezipatra, který proběhne v Praze od 7. do 15. listopadu a v Brně od 13. do 20. listopadu. Doprovodný program doplňuje filmovou nabídku a úzce se vztahuje k tématu festivalu Pravdivé lži.


Největší zájem ovšem organizátoři očekávají o debatu na téma pozice LGBT lidí v současném putinovském Rusku (v sobotu 9. listopadu v 16 hodin v Galerii Langhans). Diskuse bez servítek nastolí otázky jako: Co pro člověka znamená být gayem či lesbou v zemi, která přijala zákon zakazující propagaci homosexuality, kde se přepisují dějiny a ze známých ruských homosexuálů se stávají naoko spořádaní heterosexuálové? Jak se v Rusku daří LGBT aktivismu, když v Moskvě zakázali Pride na dalších sto let? Jaké jsou vyhlídky do budoucna a jak se tento kontroverzní přístup projeví na nadcházejících olympijských hrách v Soči? Moderátoři z rádia Wave vyzpovídají ruského designéra Romana Bayguzova, vedoucího ruské redakce Českého rozhlasu Radia Praha Libora Kukala a vedoucího východoevropských projektů Člověka v tísni Rostislava Valvodu.


Největší party letošního ročníku proběhne v sobotu 9. listopadu od 21 hodin v Paláci Illusion. Dají si na ní sraz všechny identity, které se v Praze i přilehlém okolí vyskytují. Velkolepou akci v unikátních prostorech doplní záznam performance kanadské elektro královny Peaches s názvem Peaches Does Herself. Vstupné vyjde na 120 korun. Na party je pro účastníky zdarma připraven welcome drink whisky Jameson, partnera festivalu. Právě po performerce Peaches je pojmenovaná jedna z dokumentárních sekcí letošního ročníku a téma Peaches otevře i hudební publicista Pavel Klusák v diskuzi Queer Me on the Stage v pátek 8. listopadu v 16 hodin v Langhansu ve Vodičkově ulici.

Program naleznete zde


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama